Ümit Milli Takım’ın yeni teknik direktörü Arda Turan oluyor Ümit Milli Takım’ın yeni teknik direktörü Arda Turan oluyor

GÜNDEM HABERLER SPOR
Görüntüleme: 111
0 0

Galatasaray’ın efsane oyuncusu Arda Turan, aktif futbolculuk hayatını noktalamasının ardından, kariyerine teknik direktör olarak devam etme kararı aldığı biliniyordu. Futbolu bıraktıktan sonra TFF’nin Antalya’daki UEFA A ve B Lisans Antrenörlük kursuna katılan Arda Turan, teknik direktörlük için ciddi adımlar atmaya başlamıştı.

Konuyla alakalı yaşanacak gelişmeler yakından takip edilirken, Türkiye Futbol Federasyonu, milli takımlardaki antrenörlerde köklü bir değişime gitti.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve TFF yöneticisi Hamit Altıntop tarafından daha önce görevden alınan Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ve Hami Mandıralı’dan sonra genç milli takımlarda Arda Güler, Emre Demir, Ahmet Can Kaplan, Arda Turan, Özan Kabak, Yunus Akgün, Necip Uysal, Caner Erkin, Çağlar Söğüncü gibi bir çok yıldız oyuncuyu A Milli Takım’a kazandıran Teknik Direktör Şenol Ustaömer, Turan Sofuoğlu, Sinan Turhan, Mehmet Hacıoğlu, Mehmet Yıldırım, Bülent Akyıldız, Mehmet Bölükbaşı’nın görevlerine son verildi.

Milli takıma bir çok oyuncu kazandıran teknik direktör Şenol Ustaömer’in görevden alınması camiada şaşkınlık yaratırken, yeni isimlerin Pazartesi günü yeni görevlerine başlayacakları öğrenildi.

DHA’nın haberine göre, Arda Turan’ın Tolunay Kaflas’ın görevine geleceği ve kadrosunda şu isimlerin yer alacağı öğrenildi: “Hakan Balta, Uğur İnceman, Barış Özbek, Hakan Ünsal, Bayram Bektaş, İbrahim Toraman.”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın