TFF, ligden çekilen tüm takımları açıkladı

GÜNDEM HABERLER
Görüntüleme: 13
0 0

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 5 kulübün ligden çekilme taleplerini onayladıklarını duyurdu.

TFF, ligden çekilen tüm takımları açıkladı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremden dolayı ligden çekilmek isteyen takımlar netleşti.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi,  2. Lig’den Adıyaman FK ve Diyarbekirspor, 3. Lig’den Kahramanmaraşspor, Osmaniyespor ve Malatya Arguvanspor olmak üzere toplam 5 takımın çekilme taleplerini onayladıklarını belirtti.

“Önümüzdeki yönetim kurulu toplantısında küme düşme sayısını belirleyeceğiz”

Mehmet Büyükekşi, şu açıklamaları yaptı:

“3-4 Mart tarihleri arasında ligleri başlatma kararı almıştık. 2 ve 3. Lig maçlarımızın da 3-4 Mart veya 4-5 Mart tarihinde başlaması konusunda mutabık kalmıştık. 2. Lig’de Adıyamanspor ve Diyarbekirspor ligden çekildi; deprem bölgemizde olan İskenderunspor’un herhangi bir talebi olmadı, devam edecek. Yine 2. Lig’den Şanlıurfaspor ve Amedspor da lige devam etmek istediklerini söylediler. 3. Lig’de Kahramanmaraşspor, Osmaniyespor ve Malatya Arguvanspor ligden çekildi. 3. Lig’de Şanlıurfaspor devam etmek istediğini söyledi. Çekilen takımların durumunu onayladık. Hak kaybı olmadan önümüzdeki sezon, bulundukları liglerde devam edecekler. Küme düşme söz konusu olmayacak. Önümüzdeki yönetim kurulu toplantısında küme düşme sayısını belirleyeceğiz.”

TFF, ligden çekilen tüm takımları açıkladı

 “Haziran ayı başına kadar 2. ve 3. Ligleri de bitirmek istiyoruz”

Büyükekşi, konuşmalarının devamında şu ifadelerde bulundu:

“Kulüplerimizin devam etmek isteyip de kulüp binaları yıkılanlar var. İskenderunspor tamamen bu durumda. 1 futbolcusu, 2 hocası vefat etmiş. Allah’tan rahmet diliyorum. Amedspor, Karaköprüspor, Şanlıurfaspor’un da şu anda depremde herhangi büyük bir sıkıntısı yok. Belli bir süre maçlarını başka bir şehirde oynama talepleri var, değerlendireceğiz. Amedspor, İskenderunspor, Şanlıurfaspor ve Karaköprüspor’un Antalya’da bir kamp yapma talepleri var. Değerlendiriyoruz. O konu hakkında elimizden gelen desteği vereceğiz. Bu şartlar altında hedefimiz liglerin en isabetli sürede bitirilmesi. İnşallah haziran ayı başına kadar 2. ve 3. Ligleri de bitirmek istiyoruz.”

TFF, ligden çekilen tüm takımları açıkladı

“Depremden çok büyük yara alan bu 10 ildeki takımlarımıza bu imkanı verdik”

3 takımın ligden çekilmek istediğini ancak bunu kabul etmediklerini söyleyen Mehmet Büyükekşi, şunları söyledi:

“Sivas Belediyespor, Tarsus İdmanyurduspor ve Niğdespor çekilmek istediğini ilettiler. Önceki gün kamuoyuna açıkladık. TFF yönetim kurulu olarak bir karar aldık. O karar da devletimizin ilan ettiği 10 tane ildeki uygulanan olağanüstü hal kanunu. OHAL uygulanan illerde çekilme taleplerini onayladık. OHAL dışındaki illerin taleplerini de Kulüpler Birliği aynı görüşü paylaşıyor. Lig sonuncusu veya son iki üç sırasında yer alan kulüpler, bunları reddettik. Bu şekilde yapılacak bir uygulama, birçok kulübümüz farklı düşünmeye sevk eder. Depremden çok büyük yara alan bu 10 ildeki takımlarımıza bu imkanı verdik. Diğer talepleri geri çevirdik.”

Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Heyecanlı
Heyecanlı
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Sinirli
Sinirli
0 %
Sürpriz
Sürpriz
0 %

Ortalama Puanı

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın