Hatay’da 4 kişilik aile depremde hayatını kaybetti

GÜNDEM HABERLER
Görüntüleme: 145
0 0

Hatay’da depremde hayatını kaybeden matematik öğretmeni Musa Sarıhan, eşi Kübra Sarıhan ile 2 ve 5 yaşındaki çocuklarının enkaz altından çıkarılan cansız bedenleri memleketleri Konya’ya getirildi.

Hatay'da 4 kişilik aile depremde hayatını kaybetti

Konya’dan 1 buçuk yıl önce atanan matematik öğretmeni Musa Sarıhan, memur eşi Kübra Sarıhan ile 2 yaşındaki kızları Defne ve 5 yaşındaki oğulları Rüzgar ile Hatay’a taşındı.

Aile fertleri 6 Şubat günü Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 büyüklüğündeki ilk depremde Odabaşı Mahallesi Kavaslı Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı binada enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Musa Sarıhan, eşi Kübra Sarıhan ve çocukları 2 yaşındaki Defne ile 5 yaşındaki Rüzgar’ın cansız bedenleri Konya’daki yakınlarına teslim edildi.

Anne ve oğlu yan yana defnedildi

Kübra Sarıhan ve oğlu Rüzgar’ın cenazesi, Konya’nın merkez Selçuklu ilçesinde bulunan Yazır Mezarlığına getirildi. Yakınları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze namazında Sarıhan ailesinin yakınları güçlükle ayakta durabildi. Anne ve oğlunun cenazeleri öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualarla defnedildi.

Yeni Haber Başlığı

Baba ve kızı yarın defnedilecek

Matematik öğretmeni Musa Sarıhan ve 2 yaşındaki kızı Defne’nin cenazesinin ise memleketi Konya’nın Beyşehir ilçesinde yarın kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

Sarıhan ailesinin 5 Şubat günü Konya’daki ailelerini ziyaret ettikten sonra görevli oldukları Hatay’a döndükleri ve 8 saat sonra depreme yakalandıkları öğrenildi.

Yeni Haber Başlığı
Yeni Haber Başlığı
Yeni Haber Başlığı
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın