Gaziantep FK, Süper Lig ve Türkiye Kupası’ndan çekildi

GÜNDEM HABERLER
Görüntüleme: 140
0 0

Gaziantep FK, yaşanan deprem felaketi sonrasında Süper Lig ve Türkiye Kupası’ndan çekilme kararı aldığını duyurdu.

Gaziantep FK, Süper Lig ve Türkiye Kupası'ndan çekildi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10 ilde büyük yıkıma yol açtı.

Yaşanan deprem felaketinde büyük hasar gören Gaziantep şehrinin takımlarından Gaziantep Futbol Kulübü, sezonunun geri kalanında Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda yer almayacağını açıkladı.

“Böylesi bir felaketin ardından futbol konuşmaya dahi gücümüz kalmamıştır”

Gaziantep FK’nın yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“6 Şubat 2023 tarihinde, şehrimizle birlikte 10 komşu şehrimizi de etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarabilmek için mücadelemiz devam etmektedir. Böylesi bir felaketin ardından futbol konuşmaya dahi gücümüz kalmamıştır.

Öncelikle, depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, henüz ulaşılamayan tüm vatandaşlarımızın bir an önce sağ salim kurtulmasını dileriz.

Tüm bu zorlu şartlar altında kulübümüzün, sportif faaliyetlerine devam etmesi de mümkün gözükmemektedir. Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla birlikte Gaziantep Futbol Kulübümüz, 2022-2023 sezonunda Süper Lig ve Türkiye Kupası müsabakalarından çekilme kararı almıştır.

En kısa sürede şehrimizin ve ülkemizin bu deprem felaketinin yaralarını saracağına inanıyor, destekleriyle yanımızda olan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.

Gazi şehrimiz en kısa sürede misafirperverliğin başkenti olarak tüm futbolseverleri ağırlayacak olmanın ve kırmızı-siyaha gönül veren taraftarlarımızla buluşmanın inancıyla elinden gelen mücadeleyi sürdürecektir.

Saygılarımızla

Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş.”

Gaziantep FK, Süper Lig ve Türkiye Kupası'ndan çekildi

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir yanıt yazın